KONST / Litografier / Färglitografi 13557018
nr 1355 7018
Inge Schiöler
(1908-1971), Sverige
Färglitografi, Skog. Signerad, numrerad 213/360, daterad 1969. Motivet: ca 39x30 cm
Inge Schiöler, bildkonstnär född 1908 i Strömstad, död 1971 i Stockholm.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 20:10:16
18/10 21:20:35
19 okt
Inge Schiöler
Läs mer om Inge Schiöler